W dniach 2-6 października 2018r. 47 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdrój. Obóz tego typu był zorganizowany po raz trzeci i cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

W przepięknej scenerii młodzież została przeszkolona w następującym zakresie:

  • konferencja prasowa,
  • leadership,
  • poznaj Unię Europejską,
  • praca i motywacja w grupie,
  • program „Erasmus+”,
  • poznawanie kultur świata,
  • prowadzenie prezentacji / autoprezentacji,
  • debata Oksfordzka,
  • wolontariat,
  • szok kulturowy.

Ponadto uczniowie brali udział w projektach Romeo i Julia, TV programmes i Movie night w języku angielskim, gdzie wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem i perfekcyjną znajomością języka.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez wolontariuszy różnych stron świata: Aldo z Meksyku, Nico z Urugwaju, Sangum z Nepalu, Żanis z Łotwy, Kim Chi z Indonezji, Lisette i Lyn z Filipin, Alejandro z Kolumbii oraz wielu innych z Francji, Turcji, Kenii.  Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych kulturach, tradycjach, a nawet zatańczyć narodowe tańce czy nauczyć się popularnych zwrotów językowych.

Przyjazne nastawienie wolontariuszy sprawiło, że przez te kilka dni byliśmy jedną wielką rodziną, a uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale także otworzyć się na problemy współczesnego świata, przezwyciężyć swoje lęki i obawy.

Opiekunami warsztatów byli: Marta Mazur, Katarzyna Wadas, Magdalena Szepielak.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

         

­