W dniach 8-11 stycznia 2018r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Melodie z Filipin oraz Gautam z Indii. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym we wrześniu 2017r.

Podczas tej wizyty, Melodie i Gautam prowadzili zajęcia w klasach 5, 6, 7 euro szkoły podstawowej oraz II i III euro gimnazjum. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, dyskusjach, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Filipin i Indii. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej otwarci nie tylko na używanie języka, ale także na świat i jego współczesne problemy.

We wtorek po południu zabraliśmy naszych gości na krótki spacer po Tarnowie, podczas którego przewodnik pokazał im najciekawsze miejsca. Następnie uczniowie mieli okazję na swobodną rozmowę w przytulnej kawiarni, gdzie wszelkie bariery językowe zniknęły.

W środę natomiast zabraliśmy Melodie i Gautam na kręgle… Zabawa była niezwykle udana, a atmosfera sprzyjała swobodnej konwersacji.

Te kilka dni sprawiły, że w naszej szkole panowała miła i międzynarodowa atmosfera,
a uczniowie byli szczęśliwi, że mogli spotkać swoich ulubionych wolontariuszy. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Organizatorami przedsięwzięcia i opiekunami byli p. Marta Mazur i p. Katarzyna Wadas.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­