W dniach 22-24 listopada 2018r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Wawa z Indonezji oraz Nico z Urugwaju. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym w październiku 2018r. Podczas tej wizyty, Wawa i Nico prowadzili zajęcia w klasach 5, 6, 7 oraz 8 euro szkoły podstawowej. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, dyskusjach, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Filipin i Indii. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej otwarci nie tylko na używanie języka, ale także na świat i jego współczesne problemy.

W piątek po południu zabraliśmy naszych gości na krótki spacer po Tarnowie, podczas którego przewodnik pokazał im najciekawsze miejsca. Następnie uczniowie mieli okazję na swobodną rozmowę w przytulnej kawiarni, gdzie wszelkie bariery językowe zniknęły.

W sobotę uczniowie natomiast zabrali naszych gości na pożegnalny lunch… Spotkanie było niezwykle udane, a atmosfera sprzyjała swobodnej konwersacji.

Te kilka dni sprawiły, że w naszej szkole panowała miła i międzynarodowa atmosfera, a uczniowie byli szczęśliwi, że mogli spotkać swoich ulubionych wolontariuszy. Mamy nadzieję,
że spotkamy się za rok. Organizatorami przedsięwzięcia i opiekunami byli Marta Mazur i Katarzyna Wadas.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

         

­