WP 20161102 09 30 56 ProJuż od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwoju zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to dopiero początek”. Tradycyjne nasza szkoła przyłączyła się do obchodów, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Uczniowie w zależności od przedziału wiekowego na godzinach wychowawczych i lekcjach j .polskiego realizowali poszczególne zadania:

  • klasy 1-3 uczniowie przygotowywali przebranie ulubionego bohatera z książki;
  • klasy 4-6 uczniowie przygotowywali plakaty pt. „101 powodów dlaczego warto czytać”, wszystkie prace zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych;
  • klasy I-III Gim. uczniowie poszukiwali argumentów na dokończenie zdań: „ Czytam bo… „. „Nie czytam bo….” i zapisywali je na kartkach;

Kulminacją obchodów był Dzień Książkowej Postaci- 28.10. Wszyscy chętni przebrali się za ulubionego bohatera książkowego. W klasach odbyły się odwiedziny Czarownicy oceniającej najefektowniejsze przebrania.

W konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyła klasa 4c, na najefektowniejsze przegranie klasa Ib Gim.
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­