szkolne 0421 września 2016 o godzinie dziewiątej przy pięknej słonecznej pogodzie, która nie pozwalała zapomnieć o wakacjach, odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu, dzieci i ich rodziców przywitał w krótkim przemówieniu Dyrektor oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Ksiądz katecheta zaprosił zebranych na mszę św. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie nowo utworzonych klas poznali swoich wychowawców.


Patrząc na opalone i roześmiane buzie uczniów można sądzić, iż pogodzili się z nieuchronnym końcem wakacyjnej beztroski i chętnie wracają do koleżanek i kolegów. W naszej Szkole uczyć się będzie blisko 650 dzieci i młodzieży. Pod opieką lubianych nauczycieli pogłębią wiedzę, rozwiną uzdolnienia naukowe, artystyczne i sportowe. W związku z reformą systemu edukacji uczniowie klas szóstych nie przystąpią do sprawdzianu i podejmą naukę w klasach siódmych.
Wszystkim uczniom życzymy pogody ducha i wytrwałości w osiąganiu szkolnych sukcesów. Niech nie zapominają, iż najlepsze efekty przynosi praca, którą się lubi. Pamiętajcie również, że Szkoła to wyjątkowe, „magiczne” miejsce spotkania z ciekawymi ludźmi, gdzie potrzebny jest codziennie uśmiech i mądra zabawa. Bądźcie dumni ze swojej Szkoły. Wasi rodzice i nauczyciele wierzą, iż kiedy spotkamy się tutaj na uroczystości 23 czerwca 2017 przyznacie, że nie zmarnowaliście tych „krótkich” 10 miesięcy.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­