W dniach 2-6 listopada 2016r. 36 uczniowie klas Euro 6b, IIB i IIIB wzięli udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Międzygórzu. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez wolontariuszy  różnych stron świata: Indii, Filipin, Etiopii, Kenii, Tahiti, Meksyku, Włoch, Chorwacji, Azerbejdżanu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych kulturach, tradycjach, a nawet zatańczyć narodowe tańce czy nauczyć się popularnych zwrotów językowych w językach ojczystych wolontariuszy. Przyjazne nastawienie wolontariuszy sprawiło, że przez te kilka dni byliśmy jedną wielką rodziną, a uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale także otworzyć się na problemy współczesnego świata, przezwyciężyć swoje lęki i obawy. Ponadto zwiedziliśmy zamek w Książu, który zrobił na nas ogromne wrażenie i wzbogacił nas kulturowo.

W przepięknej scenerii młodzież została przeszkolona w następującym zakresie:

  • konferencja prasowa,
  • leadership,
  • poznaj Unię Europejską,
  • praca i motywacja w grupie,
  • program „Erasmus+”,
  • poznawanie kultur świata,
  • prowadzenie prezentacji / autoprezentacji,
  • debata Oksfordzka,
  • wolontariat,
  • szok kulturowy.            

Opiekunami na warsztatach byli p. Katarzyna Wadas, p. Marta Mazur oraz p. Magdalena Szepielak.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­