DSC 0045W naszej szkole od lat przeprowadzamy liczne akcje promujące czytanie książek, często korzystamy z propozycji „Biblioteki w Szkole” („Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” czy „Wybory Książek”). Również zaproponowana przez redakcję akcja Masowego Czytania pt. „Jak nie czytam, jak czytam” polegająca na zgromadzeniu w jednym miejscu jak największej liczby czytających uczestników - dokładnie 10.06 o godzinie 10.00 - spotkała się z zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Postanowiliśmy nie ograniczyć się tylko do jednego dnia i jednej formy. Od ogłoszenia akcji klasy, pod opieką wychowawców, przygotowywały się do tego szczególnego dnia. Uczniowie na języku polskim wymyślali hasła promujące czytanie, a na plastyce i godzinie wychowawczej umieszczali swoje propozycje na dowolnych formach plastycznych. Haseł było bardzo dużo i były ciekawe, spełniły swoje funkcje – uczyły i często bawiły np. „Nudy dzisiaj nadszedł kres, dobra książka z nami jest” lub „Oddychamy, bo musimy czytamy, bo lubimy” . W dniu finału akcji z biblioteki szkolnej najmłodsi uczniowie z klas pierwszych wyprowadzili „wężykiem” wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły na plac przed szkołą. Wszyscy mieli w rękach swoje ulubione książki. Było barwnie i wesoło. Dziękujemy za wspólną zabawę . Sprawozdanie z akcji udokumentowane zdjęciami zostało wysłane do organizatora. Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć jedną z głównych nagród, ale o tym dowiemy się dopiero w sierpniu.
Dziękujemy. Zespól łączników klasowych i bibliotekarz Małgorzata Biel.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­