DSC 0045W naszej szkole od lat przeprowadzamy liczne akcje promujące czytanie książek, często korzystamy z propozycji „Biblioteki w Szkole” („Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” czy „Wybory Książek”). Również zaproponowana przez redakcję akcja Masowego Czytania pt. „Jak nie czytam, jak czytam” polegająca na zgromadzeniu w jednym miejscu jak największej liczby czytających uczestników - dokładnie 10.06 o godzinie 10.00 - spotkała się z zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Postanowiliśmy nie ograniczyć się tylko do jednego dnia i jednej formy. Od ogłoszenia akcji klasy, pod opieką wychowawców, przygotowywały się do tego szczególnego dnia. Uczniowie na języku polskim wymyślali hasła promujące czytanie, a na plastyce i godzinie wychowawczej umieszczali swoje propozycje na dowolnych formach plastycznych. Haseł było bardzo dużo i były ciekawe, spełniły swoje funkcje – uczyły i często bawiły np. „Nudy dzisiaj nadszedł kres, dobra książka z nami jest” lub „Oddychamy, bo musimy czytamy, bo lubimy” . W dniu finału akcji z biblioteki szkolnej najmłodsi uczniowie z klas pierwszych wyprowadzili „wężykiem” wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły na plac przed szkołą. Wszyscy mieli w rękach swoje ulubione książki. Było barwnie i wesoło. Dziękujemy za wspólną zabawę . Sprawozdanie z akcji udokumentowane zdjęciami zostało wysłane do organizatora. Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć jedną z głównych nagród, ale o tym dowiemy się dopiero w sierpniu.
Dziękujemy. Zespól łączników klasowych i bibliotekarz Małgorzata Biel.

Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania
Ogólnopolska Ak...
Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­