12 olzaMoc atrakcji czekało kasę 6 b, która na zaproszenie naszej szkoły partnerskiej Gnojnika (Republika Czeska) , wraz z wychowawcą p. Izabelą Florek oraz choreograf p.Teresą Lamot, udała się na trzydniową – trwająca od 3do 5 .06 -wycieczkę, w której programie znalazł się pobyt w Cieszynie, Ostravie, Gnojniku, Ustroniu oraz Wiśle.


Pierwszego dnia młodzież naszej szkoły występowała w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie. Pokaz taneczny został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie odbyły się zajęcia sportowe – z udziałem rówieśników naszych wycieczkowiczów - mające na celu zintegrowanie młodzieży. Znalazł się również czas na zwiedzanie Cieszyna. Mamy nadzieję na to, że z zbiegiem czasu nasza współpraca z cieszyńska „jedynką” ulegnie zacieśnieniu. Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu zwiedzali zoo w Ostravie. Niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki był pobyt w Cierlicku Kościelcu. Młodzież miała okazję złożyć hołd polskim lotnikom kap. Franciszkowi Żwirce i inż. Stanisławowi Wigurze, którzy zginęli tragiczną śmiercią na pobliskim wzgórzu. O tym skrawku ziemi, z którego „wystartowali do wieczności” polscy bohaterowie przestworzy niezwykle ciekawie opowiadał prezes Miejscowego Koła PZKO. Kolejną atrakcją jaka czekała młodzież było ognisko integracyjne przygotowane przez naszą partnerską szkołę w Gnojniku. 5 czerwca nasi uczniowie zawitali do „Leśnego Parku Niespodzianek” w Ustroniu. Miejsce to, to coś więcej niż park. Na łonie przyrody - żyjącej swoim rytmem - mogli podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę (jelenie, sarny, daniele, muflony). Drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy zafascynowały wszystkich podczas przygotowanego przez doświadczonych sokolników przedstawienia. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali loty skrzydlatych drapieżców prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich powrót na zawołanie opiekuna. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Wiśle – rodzinnym mieście naszego utalentowanego skoczka Adama Małysza - i możliwość podziwiania z bliska skoczni jego imienia.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­