03-wiosnaW dniu 20 marca 2015 roku odbyła się integracyjna impreza plenerowa pod hasłem „Wiosna w przyrodzie i literaturze”. Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 33 i uczniowie klas Id, IIIa, IIIb z Zespołu Szkół Sportowych wraz z wychowawczyniami w barwnym korowodzie przeszli ulicami Mościc. Ze śpiewem na ustach niosąc kolorowe Marzanny, transparent oraz kwiaty, motyle, słoneczka i baloniki wszyscy cieszyli się z nadejścia wiosny. Radosne okrzyki „Witaj wiosno, żegnaj zimo” na dobre odgoniły tę mroźną porę roku.

Całość imprezy dopełniło literackie spotkanie w Filii nr 8 Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Dzieci obejrzały wiosenną wystawę książkowo-malarską, a następnie Pan Paweł przeczytał dzieciom fragmenty poezji i prozy o tematyce wiosennej. Na zakończenie spotkania każdy dostał kwiecistą zakładkę do książki wykonaną przez pracowników biblioteki. W tym dniu miało również miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Przez specjalnie zacienione szybki wszyscy podziwiali to niezwykłe zjawisko astronomiczne. Impreza była bardzo udana. Dopisała piękna pogoda i dzieci wraz z opieką w wiosennych nastrojach wróciły do przedszkola i szkoły.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­