17-wegryW tradycje naszej szkoły wpisały się już coroczne wyjazdy uczniów klas artystycznych w ramach wymiany artystycznej na Węgry. W tym roku uczniowie klasy 5b, soliści oraz zespół uczennic klasy 6b i IB w dniach 17-23 maja reprezentowali naszą szkołę i miasto na trzech Międzynarodowych Koncertach organizowanych przez zaprzyjaźnione szkoły w Pápa , Balatonfüred i Veszprem. Pod okiem instruktorów , pań:Teresy Lamot, Małgorzaty Sandeckiej- Staniec i Izabeli Florek uczniowie przygotowali 30 minutowy program artystyczny. Tegoroczny wyjazd był wyjątkowy, ponieważ nasza szkoła partnerska im. Dózsa György w Veszprem obchodzi uroczystość 75-lecia. Uczniowie ZSS zostali zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystym koncercie z okazji ich święta. Występy naszych reprezentantów przyjęte były owacjami na stojąco! Program transmitowany był w lokalnej telewizji węgierskiej. Poza pracą, był też czas na odpoczynek i zwiedzanie. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Budapeszt, Veszprem, Balatonfüred, półwysep Tihany i Szentendre. Mieli tez okazję przepłynąć łódkami trasę podziemną w Topolcy, korzystać z kąpieli w Aqaparku w Pápa, Balatonie, zwiedzic najsłynniejsze w Europie Muzeum Marcepanu. Odbył się także rejs statkiem po Balatonie. W ostatnim dniu odwiedzili Oceanarium- Tropicarium w Budapeszcie.


CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­