W dniach 7-9 stycznia 2020r. nasza szkoła gościła już po raz trzeci przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Ricky z Indonezji oraz Roberto z Kolumbii. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym we wrześniu 2019r. Podczas tej wizyty, Ricky i Roberto prowadzili zajęcia w klasach 5 - 8 euro. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, przygotowywali skecze, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Indonezji i Kolumbii.

Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej zmotywowani do dalszej nauki i chętni do poznania innych kultur.

Po południu zabraliśmy naszych gości na krótki spacer po Tarnowie, podczas którego pokazaliśmy im najciekawsze miejsca, zwłaszcza te związane z II wojną światową. Wolontariusze byli niezwykle zaciekawieni, a Roberto wyznał, iż właśnie dla lepszego poznania polskiej historii przyjechał do naszego kraju. Następnie uczniowie mieli okazję na swobodną rozmowę w przytulnej kawiarni, gdzie wszelkie bariery językowe zniknęły. Czas upłynął szybko w bardzo miłej atmosferze.

Te kilka dni sprawiły, że w naszej szkole panowała miła i międzynarodowa atmosfera,
a uczniowie byli szczęśliwi, że mogli spotkać swoich ulubionych wolontariuszy. Mamy nadzieję,
że spotkamy się za rok.

Organizatorami przedsięwzięcia i opiekunami byli Marta Mazur i Katarzyna Wadas.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­