W dniach 23-27 września 2019r. 47 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu był zorganizowany po raz czwarty i cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.


W przepięknej scenerii młodzież została przeszkolona w następującym zakresie:

  • konferencja prasowa,
  • leadership,
  • poznaj Unię Europejską,
  • praca i motywacja w grupie,
  • program „Erasmus+”,
  • poznawanie kultur świata,
  • prowadzenie prezentacji / autoprezentacji,
  • debata Oksfordzka,
  • wolontariat,
  • szok kulturowy.

Ponadto uczniowie brali udział w projektach Create a planet, Colombian Issues, Cultural Night, Pros and Cons of social issues, Create an eco-friendly product, Polish Night oraz grach i zabawach integracyjnych  w języku angielskim, gdzie wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem i doskonałą znajomością języka.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez wolontariuszy z różnych stron świata: Alex z Hondurasu, Sunny i Nam z Wietnamu, Natalie i Alejandro z Kolumbii, Riki z Indonezji, Pizza z Włoch, Adam z Etiopii oraz wielu innych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych kulturach, tradycjach, a nawet zatańczyć narodowe tańce czy nauczyć się popularnych zwrotów językowych.

Przyjazne nastawienie wolontariuszy sprawiło, że przez te kilka dni byliśmy jedną wielką rodziną, a uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale także otworzyć się na problemy współczesnego świata, przezwyciężyć swoje lęki i obawy. Niezwykła energia, entuzjazm i pozytywne nastawienie do ludzi udzieliły się wszystkim uczestnikom obozu szkoleniowego. Uczniowie wrócili zmotywowani i otwarci na nowe wyzwania.

Opiekunami warsztatów byli: Marta Mazur, Katarzyna Wadas, Magdalena Szepielak.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­