29.09.2001r. Polska Izba Książki po raz pierwszy ogłosiła Dzień Głośnego Czytania. Akcja w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jako stała forma pracy z młodym czytelnikiem jest również realizowana w naszej bibliotece. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijania zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, zwrócenia uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książkę.

Z tej okazji 27 i 30. 09. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie z klas młodszych, którzy słuchali czytanych przez starsze koleżanki z klasy 8a Amelię Peplinskią, Annę Rapacz i Nadię Srokę opowiadań z książki „Gang słodziaków” Renaty Piątkowskiej.  

Po wysłuchaniu opowiadań, dla dzieci przygotowane były zabawy i konkursy.

Klasy 1 i 2 wykonywały z kolorowego papieru postacie występujące w opowiadaniach, a klasy 3 rozwiązywały krzyżówki na znajomości treści wysłuchanych opowiadań. Najbardziej interesujące prace zostały zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.  Dziękujemy za wspólną zabawę.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­