Polski kalendarz historyczny pełen jest rocznicowych dat. We wrześniu mija 80 rocznica Wojny Obronnej 1939 roku. Chlubną kartę zapisał w niej stacjonujący w okresie międzywojennym w Tarnowie 16 Pułk Piechoty złożony z mieszkańców Ziemi Tarnowskiej. Zmobilizowany w ostatnich dniach sierpnia wysłany został do obrony Górnego Śląska. Tam pod Pszczyną w dniach 1 – 2 września wchodząc w skład armii „Kraków” stoczył bohaterską bitwę graniczną z niemiecką dywizją pancerną. Wśród 217 poległych żołnierzy polskich znalazło się kilkudziesięciu Tarnowian, w tym 8 mieszkańców Mościc.

8 września 2019 roku w okolicznościowej  Mszy św. w kościele parafialnym z udziałem  grupy rekonstrukcyjnej 16 Pułku Piechoty uczestniczył Poczet Sztandarowy oraz młodzież Dwudziestki.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­