Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie, którzy 19 czerwca otrzymali z rąk wychowawców upragnione świadectwa. Nim to nastąpiło, społeczność naszej Szkoły spotkała się w Centrum Sztuki Mościce na uroczystości pożegnania dwóch roczników absolwentów –  81 gimnazjalistów oraz 65 ósmoklasistów. Reforma oświaty sprawiła, iż  po raz ostatni (po 20 latach istnienia Zespołu Szkół Sportowych) uczniowie ukończyli Gimnazjum.

W zapełnionej po brzegi auli obecni  byli: Dyrektor i wicedyrektorzy, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami, przyjaciele i sympatycy Szkoły. Dyrektor przypomniał najważniejsze tegoroczne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe i artystyczne dzieci i młodzieży.  Nastąpiło przekazanie Sztandaru. Licznie wyróżnieni absolwenci  otrzymali „Złote tarcze” oraz „Listy pochwalne”, a ich rodzice „Listy gratulacyjne”. Kilkunastoosobowa grupa absolwentów, którzy pozytywnie zdali egzaminy językowe otrzymała elitarne certyfikaty języka angielskiego i niemieckiego. Upominkami rzeczowymi nagrodzono  szczególnie wyróżniających się  w nauce, zachowaniu i pracy społecznej uczniów wytypowanych przez wychowawców. Nagrody za sukcesy piłkarskie, lekkoatletyczne i pływackie odebrali sportowcy. Swoje najważniejsze puchary przekazali na ręce Dyrektora Szkoły. Rozstrzygnięto tradycyjny plebiscyt Samorządu Uczniowskiego, w którym głosami koleżanek i kolegów wyróżniono w pięciu kategoriach uczniowskie osobowości. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież Dwudziestki. Wyjątkowy pod wieloma względami rok szkolny przeszedł do historii. Nim wrócimy  2 września pełni wrażeń i opaleni do naszej Dwudziestki, wypada życzyć wszystkim uczniom bezpiecznych i dłuuugich wakacji. Niech to magiczne słowo odmieniane przez wszystkie przypadki przyniesie radosny wypoczynek, pozwoli nabrać dystansu do obowiązków szkolnych, sprawi, że zatęsknimy w końcu sierpnia za naszą klasą, wychowawcą, nauczycielami…

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­