7 czerwca w Tarnowie gościły legendy Górnika Zabrze: Włodzimierz Lubański, Stanisław Oślizło, Zygmunt Anczok i Jan Banaś. Byli wybitni piłkarze spotkali się z kibicami w Dworku Modrzewiowym Hotelu Cristal Park. Wizyta legend polskiej piłki jest efektem współpracy między naszą szkołą a 14-krotnym Mistrzem Polski - Górnikiem Zabrze. Pokłosiem zawartej w lipcu ubiegłego roku umowy było m.in. powstanie drużyny Górnik 20 Tarnów.

W imprezie „Gwiazdy Górnika Zabrze w Tarnowie” wzięli również udział inni goście z Zabrza: wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski, prezes Górnika Bartosz Sarnowski, członek Zarządu klubu Dariusz Czernik, członek Rady Nadzorczej klubu i prezes Fundacji Górnika Tomasz Młynarczyk oraz dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Łukasz Milik. Wszystkich serdecznie witał Włodarz Tarnowa Roman Ciepiela, który wręczył piłkarzom i prezesowi Górnika okolicznościowe pamiątki. Sam otrzymał dużą koszulkę z numerem 10 i swoim nazwiskiem. Zobacz galerię(54 zdjęcia)

Wśród gości imprezy pojawili się również przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - wiceprezes Zbigniew Lach i przewodniczący Komisji Odznaczeń Andrzej Strumiński, którzy wręczyli legendarnym piłkarzom Górnika i Prezydentowi Tarnowa medale 105-lecia MZPN.

Po projekcji filmu o historii Górnika i polskiej piłki nożnej, byli znakomici piłkarze wspominali swoje kariery  i odpowiadali na pytania.

Spotkanie gwiazd z Zabrza z kibicami uświetniły występy Jagi Wrońskiej z Piwnicy Pod Baranami i lidera zespołu Wawele Jana Wojdaka.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­