WP 20161202 12 08 48 ProMały, duży, bury, kolorowy, milutki z kokardą czy w kubraczku…. Każdy posiada bądź posiadał własnego pluszowego misia. W dniach od 1 do 5 XII zaroiło się na korytarzach szkolnych od kolorowych misiów i innych pluszowych przyjaciół. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim „opiekunom” w czasie przerwy i na lekcjach.  Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie w bibliotece szkolnej.  

Dzieci oglądały prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia, zapoznały się z książkami i filmami, w których miś jest bohaterem. Jednak najwięcej emocji dostarczyły dzieciom „misiowe konkurencje”, czyli układanie puzzli z portretem misia i „misiowe zgadywanki”, dzieci na czas odgadywały jak największą liczbę zagadek umieszczonych w słoiczkach, rysowały prezenty, dla swoich ulubieńców. Razem z prowadzącymi gimnazjalistami tańczyły i śpiewały piosenkę, „Gdy szczęśliwy jesteś, to z Kubusiem skacz!”. Na zakończenie tradycyjnie było „małe, co nieco”, czyli ciasteczko z miodem. Dziękujemy pomagającym gimnazjalistom: K. Marcisz, G. Bibro, G. Pałach z kl. Ib, A. Maziarka i N. Kuzara z kl. IIIb oraz O. Kwiek i A. Skowron z IIIc.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­