100 1732Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, o którym pamiętają wszyscy Polacy – także ci najmłodsi. W tym roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 20 oraz ich koledzy z Przedszkola Publicznego nr 33 wzięli udział w projekcie „Młody tarnowianin świętuje niepodległość”. Impreza, której głównym celem była edukacja patriotyczna, ale też integracja, zgromadziła w sumie około 250 dzieci.

Najmłodsi wzięli udział w quizie „Nasza Ojczyzna”  oraz Szkolnym Marszu Niepodległości do miejsc pamięci narodowej: tablicy pamiątkowej Szarych Szeregów w kościele parafialnym, obelisku hm Wincentego Muchy, głazu upamiętniającego budowę „osiedla za torami” oraz Pomnika Mauzoleum na cmentarzu w Mościcach, gdzie minutą ciszy oddano hołd poległym. Uczestnicy, w formie podchodów, przy każdym z etapów marszu odczytywali krótkie informacje historyczne, mieli również do rozwiązania kilka logicznych zadań. W części finałowej mali patrioci - w barwnym pochodzie - trzymając w rękach biało-czerwone chorągiewki  przypomnieli społeczności o tym niezwykle ważnym wydarzeniu z przeszłości naszej Ojczyzny. 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­