WP 20160929 10 01 48 Pro29 września co roku obchodzimy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest kontynuowana co roku w naszej bibliotece i jest to stała forma pracy z młodym czytelnikiem. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijania zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenia uwagi na konieczność czytania dzieciom aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki.

 Z tej okazji 29 września w naszej bibliotece pojawiły się  wróżki, które odwiedzały najmłodszych uczniów w klasach 1-3 i głośno czytały im bajkę Janiny Papuzińskiej pt. „Pomysł”. Po wysłuchaniu bajki wszyscy uczniowie mieli zadanie zilustrowania najciekawszego według nich fragmentu opowieści.  Najbardziej interesujące prace, zostały zaprezentowane w bibliotece szkolnej. Za wróżki przebrały się łączniczki z klasy Ib Gim. Julia Paliga i Gabriela Pałach oraz IIIb Natalia Kuzara i Agnieszka Maziarka. W klasach starszych na godzinach j. polskiego nauczyciele również podkreślali zalety głośnego czytania także podczas nauki. Pani Małgorzata Biel dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­