broniewskiTradycyjnie już od wielu lat, Tarnów  jest miejscem święta poezji. Organizujemy w tym okresie Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Recytatorski im. Władysława Broniewskiego. Podobnie jak ma to miejsce corocznie, zapraszamy młodzież do udziału w recytacji utworów polskich poetów. Z uwagi na kłopoty organizacyjno – finansowe zmuszeni jesteśmy w tym roku na pewne ograniczenia ilości uczestników i okresu pobytu. W bieżącym roku uczestniczyć w nim będzie wspólnie młodzież w wieku 13 – 16 lat z sąsiednich krajów ( Ukraina, Czechy i Węgry), oraz z Polski. 

Pragniemy serdecznie zaprosić trzech przedstawicieli spoza Polski, oraz opiekuna do nas na niniejszy konkurs, który odbędzie się 17 kwietnia 2015 roku (piątek). Pokrywamy podobnie jak w latach ubiegłych koszty pobytu u nas od 16.04(czwartek) do 19.04.2015 r (niedziela), zapewniamy sprawną organizacje konkursu, planowana jest całodzienna wycieczka do Zakopanego oraz upominki dla każdego i nagrody dla laureatów z każdej ekipy. Uczestnicy z Polski pokrywają koszty pobytu w Tarnowie we własnym zakresie. Wszyscy uczestnicy z Polski i z sąsiednich krajów mieszkać będą i stołować się w hotelu CRISTAL PARK w Tarnowie Mościcach, ul. Traugutta 5. Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się w załączonym regulaminie. Jeżeli nasze zaproszenie zostanie przez Was przyjęte, prosimy o przesłanie nam zgłoszenia na karcie znajdującej się w regulaminie w terminie do dnia 3.04.2015 r.

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszego zaproszenia i odwiedzicie nasze miasto.

--------------------------------------------------------------------------------------------

O konkursie

Konkurs Recytatorski, który był organizowany od lat przez Zespół Szkół Sportowych ma już swoją rangę, tradycję i stałe miejsce wśród ważnych wydarzeń kulturalnych miasta, kraju i zagranicy. Obecnie rozszerzamy zakres jego realizacji tworząc swoiste warsztaty poetycki epod nazwą „ COOL POEZJA”, których jednym z elementów jest Międzynarodowy Konkurs Recytatorski.

Obecna edycja imprezy przeradzała się z konkursu szkolnego kolejno w przegląd o zasięgu miejskim, rejonowym, ogólnopolskim, a w ostatnich latach – ogólnopolskim i międzynarodowym. Jego realizacja możliwa jest również dzięki wsparciu i środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przychylnie przyjęty w środowisku, popierany przez władze miasta, województwa zyskał wielu mecenasów. Patronat nad tą piękną literacko – artystyczną imprezą objęła Grupa AZOTY (d. Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach S.A)., a patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnowa. Są oni głównymi fundatorami cennych nagród.

Celem imprezy jest popularyzacja wśród uczniów najcenniejszych utworów poezji polskiej oraz kształtowanie umiejętności w jej rozumieniu i interpretacji poprzez słowo, dźwięk, plastykę. Idea COOL POEZJI to nie tylko krzewienie kultury słowa i uczenie wrażliwości na poezję – niepowtarzalną i ulotną niczym „ zimowy słowik”, ale także wzruszająca lekcja patriotyzmu. Recytacje polskich dzieci przybyłych z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Węgier, Austrii – pełne liryzmu i uczucia stały się wyrazem tęsknoty za  ojczyzną swoich przodków.

Zapraszamy zatem do Tarnowa na kolejną, literacką przygodę. Wierzymy, że to spotkanie pomoże młodym artystom odnaleźć swoją życiową szansę i spojrzeć w głąb serca, gdzie „ Wszystko jest poezją”.

Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie
mgr Andrzej Kot

Założenia organizacyjne:

 1. Konkurs Ogólnopolski odbędzie się w Tarnowie - 18.04.2015 r o godz. 900 w Dworku Modrzewiowym Hotelu CRISTAL PARK; ul. Traugutta 7
 2. Uczestnicy spoza terytorium Polski przyjeżdżają do Tarnowa na własny koszt w dniu 16.04.2015 r ( zakwaterowanie od kolacji)
 3. Uczestnicy spoza Polski zakwaterowani zostaną w Hotelu CRISTAL PARK w Tarnowie Mościcach, ul. Traugutta 7 w dniach 16 – 19.04.2015 r
 4. W przypadku uczestników spoza naszego kraju zapewniamy noclegi i wyżywienie dla 3 uczniów i opiekuna.
 5. Zgłoszenia reprezentantów dokonywać należy w terminie do dnia 3.04.2015 roku na adres:

Zespół Szkół Sportowych
im. Polskich Olimpijczyków
33 – 101 Tarnów
ul. Zbylitowska 7
tel./fax: 14/ 633 00 40
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 1.  Wszyscy uczestnicy konkursów  otrzymają dyplomy oraz upominki.
 2. Laureaci konkursów otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane  przez organizatorów i sponsorów.
 3. Przedstawiciel każdego ośrodka polskiego spoza naszego kraju otrzymuje nagrodę rzeczową.
 4. Organizatorzy nie będą oddzielnie powiadamiał  uczestników  o terminie i miejscu konkursów.

Regulamin

Cele AKADEMII POEZJI.

Organizatorzy zakładają, że impreza:

 1. Pozwoli na zaprezentowanie własnych interpretacji poezji poprzez recytację, wytwory plastyczne,
 2. otworzy różnorodne poziomy kreatywności uczniów związane z interpretacją poezji
 3. pozwoli przeżyć piękne i radosne chwile z poezją polską,
 4. pokaże piękno Tarnowa, Małopolski,
 5. zintegruje młodzież z kraju i zza granicy ( wymiana wrażeń),
 6. pozwoli opiekunom na wymianę doświadczeń w trakcie spotkania warsztatowego,
 7. zaprezentuje piękno ziemi małopolskiej uczniom z różnych zakątków polski i z sąsiednich krajów

Udział w konkursie:

 1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły podstawowej, oraz uczniowie gimnazjum ( 12 – 16 lat).
 2. Daną placówkę z Polski w AKADEMII POEZJI  reprezentuje tylko dwóch przedstawicieli. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dopuszczenia ze swojej placówki trzech przedstawicieli.
 3. W AKADEMII POEZJI placówkę spoza terytorium Polski reprezentuje trzech przedstawicieli w wieku 12 – 16 lat.  
 4. W konkursie recytatorskim uczestnika obowiązuje:
  1.  pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie w języku polskim dwóch dowolnych tekstów poetyckich polskich poetów, w czasie nie przekraczającym łącznie 5 minut
  2. wykonywana może być wyłącznie poezja polska.
  3. Jury nie będzie oceniało monodramu i poezji śpiewanej.
  4. teksty winny być odpowiednio dobrane do wieku i możliwości interpretacyjnych wykonawcy.
  5. prezentowane utwory muszą być opublikowane w książkach lub prasie literackiej 

Pobierz Kartę zgłoszeniową (.pdf lub .docx)

Współorganizatorzy i sponsorzy:

 1. Urząd Miasta Tarnowa,
 2. Grupa AZOTY SA,
 3. Hotel CRISTAL PARK,
 4. WIPLAST sp. z oo
 5. Firma Reklamowa IMPREX
 6. Rada Rodziców przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie
 gmtarnowa azotywiplast imprex cristal-park-logo 
Patronat medialny:
moscicepl tvw rdn

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­