Tarnów, 10 maja 2017 r. W Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie odbył się 11 Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie, w którym wzięła udział drużyna „Dwudziestki” w składzie: Wiktor Broda, Maja Buryło, Oliwia Michoń, Hanna Olszak i Bartosz Opioła z klasy 5b. Celem turnieju było przybliżenie wiedzy o krajach unijnych, ich historii, geografii, kultury,  a także umożliwienie konfrontacji własnej wiedzy i umiejętności z rówieśnikami. Tegorocznej edycji imprezy towarzyszył sportowy duch walki.

W I etapie „Europa lubi sport” uczniowie dokonali prezentacji szermierki, uwzględniając jej pochodzenie, historię, ubiór zawodników i 3 konkurencje: szablę, szpadę, floret. Maja zademonstrowała 3 techniki: atak, paradę i ripostę. Druga część „Sprawny Europejczyk” składała się z konkursu wiedzy o Europie i UE, w którym Bartek i Wiktor odpowiadali na pytania losowane na kole fortuny. Ponadto nasi zawodnicy rozpoznawali produkty, będące podstawą zdrowej diety oraz wykazali się niebywałą zręcznością, rzucając ringiem i trafiając piłką do kosza. Wiedza i umiejętności uczniów były imponujące. Emocje sięgnęły zenitu podczas dogrywki, która okazała się długą i zażartą batalią o zwycięstwo. Chłopcy odpowiedzieli na każde pytanie, zdobywając upragnione I miejsce dla „Dwudziestki”. Partnerem turnieju był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Tarnowie, a patronat nad nim objęli m.in. Małopolski Kurator Oświaty, Urząd Marszałkowski i Tarnowska Telewizja. Drużyna „Dwudziestki”- triumfator tegorocznej odsłony turnieju- otrzymała od organizatora i sponsorów dyplom i atrakcyjne nagrody. Uczniów do konkursu przygotowała Katarzyna Kobylarz. Serdecznie gratulujemy!

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­