100 2354Nasza młoda tenisistka, uczennica klasy II SP 20  Emilka Nizio - zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów,  nie zwalnia tempa  i notuje kolejne sukcesy. Jako 8 - latka wygrywała turnieje do lat 10. Obecnie pojawiła się już w oficjalnym rankingu Polskiego Związku Tenisa  - w kategorii skrzatek ( do 12 lat), gdzie wśród rówieśniczek zajmuje piąte miejsce w Polsce. Zawdzięcza to startom w oficjalnych turniejach organizowanych przez Polski Związek Tenisa w tej kategorii wiekowej. 

Emilka w miesiącu marcu i kwietniu tego roku wygrała 3 turnieje do 10 lat:

5 marca 2016 r. Niepołomice. W Klubie Tenisowym SOLDI został zakończony turniej IV Zimowego Cyklu Turniejów TENIS 10 - w kategorii zielonej dziewczynek. Zdecydowanie wygrała trzy z czterech turniejów  wyraźnie zwyciężając w całym cyklu.

3 kwietnia 2016 r. Katowice. Triumfowała  w zawodach Kids Cup w kategorii do 10 lat (zielonej) organizowanych  przy turnieju WTA Katowice Open. Był to turniej ogólnopolski, gdzie gośćmi były zawodniczki biorące udział w zawodach  WTA m.in. finalistka turnieju Camila Giorgi z Włoch i Alize Cornet z Francji.

17 kwietnia 2016 r. Kraków. I miejsce w turnieju Tenis 10 w kategorii zielonej do lat 10 organizowanym przez klub KKT na Błoniach. Emilka wygrała wszystkie mecze w turnieju.

zd.1 - wygrana w Niepołomicach
zd.2  - Emilka z Camilą Giorgi
zd.3 - wygrana w Katowicach
zd.4 - Emilka z Alize Cornet
zd.5 - wygrana w Krakowie

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­