Kraków, 28 maja 2017 r. Emilia Nizio - zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów i uczennica III klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie zdobyła Mistrzostwo Małopolski Skrzatek U12 w grze singlowej oraz wicemistrzostwo w grze podwójnej w tenisie ziemnym!

Zawody miały miejsce w Krakowie na kortach KS Nadwiślan. Emilia tym samym obroniła halowe Mistrzostwo Małopolski, które zdobyła w styczniu tego roku potwierdzając tym samym swoją dominację w regionie wśród tenisistek do do lat 12.

       Emilka była rozstawiona z numerem 1 i rozpoczęła turniej od wolnego losu. Pierwszy mecz rozegrała z dziewczynką trenującą na co dzień w Kolonii w Niemczech Josephine Pasiut wygrywając 6:2, 6:1. W półfinale tarnowianka stoczyła zacięty 3-setowy pojedynek ze swoją partnerką deblową Natalią Kłys z KS Grzegórzecki Kraków. Początek meczu nie zapowiadał tego gdyż w pierwszym secie Emilia gładko wygrała 6:0. W drugim przeciwniczka zaczęła grać już dużo lepiej popełniając mniej błędów co przełożyło się na wygranie seta 6:4. Trzeci set rozgrywany jako super tiebreak zawodniczka z Tarnowa rozstrzygnęła na swoją korzyść 10:6.

       Finał, który był rozgrywany w pełnym słońcu stał na bardzo wysokim poziomie i trwał prawie 3 godziny. Po drugiej stronie siatki stanęła Leila Javaheri - tenisistka z USA. Mecz był bardzo dramatyczny i pełen zwrotów akcji. Zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów wygrała pierwszego seta 7:6. Natomiast w drugim cały czas musiała gonić rywalkę. Przegrywając 3:5 potrafiła wrócić do meczu i wygrać seta 7:5 i tym samym triumfować w całym turnieju. Emilia już nie raz pokazała, że umie opanować emocje i zdenerwowanie w trudnych momentach i przechylić w ten sposób szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

             W grze podwójnej wspólnie ze wspomnianą wyżej Natalią Kłys Emilia zdobyła wicemistrzostwo. Mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść stosunkiem 7:6, 6:7 i 10:7 zawodniczki KS Grzegórzecki Kraków, 12-latki Oliwia Jałocha i Wiktoria Moszczak zaledwie kilkoma piłkami w 3 secie.

         Zdobyte punkty pozwolą Emilii na spory awans w klasyfikacji Skrzatek gdzie w czerwcowej liście klasyfikacyjnej znajdzie się ok. 25 miejsca niedaleko Marty Nadajewskiej liderującej rocznikowi 2007.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­