12 kwietnia 2017 roku w Alei Dębów Katyńskich mieszkańcy Tarnowa oddali hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej dokonanej 77 lat temu przez sowieckie NKWD. Katyń jest tragicznym symbolem męczeństwa Polaków  na Kresach Rzeczypospolitej w okresie  II wojny światowej. Jest uosobieniem  zła dokonanego przez jeden z największych totalitaryzmów XX wieku. Jest wreszcie przestrogą dla współczesnych i potomnych – historią, która zawsze powinna być nauczycielką życia. Zbrodnia Katyńska obejmuje wiele miejsc masowych grobów polskich oficerów i inteligencji na terenie dzisiejszej Rosji, Białorusi i Ukrainy: Las Katyński (obok Smoleńska), Miednoje (w okolicy Tweru), Piatichatki (w pobliżu Charkowa), Bykownia (pod Kijowem), Kuropaty (niedaleko Mińska)… Winą Pomordowanych była Ich wierność Ojczyźnie. Ta zbrodnia komunistyczna była ukrywana i zakłamywana przez pół wieku.

W wolnej Polsce możemy oddać hołd naszym rodakom. Pamięć o Katyniu celebrują członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich – dzieci, wnuki i prawnuki pomordowanych. Oni właśnie byli organizatorami uroczystości, na którą przybyły delegacje szkół, stowarzyszeń i instytucji naszego miasta. Wśród 34 dębów poświęconych konkretnym Ofiarom Katynia z Ziemi Tarnowskiej odczytano apel poległych. W hołdzie bohaterom pochyliło się ponad dwadzieścia sztandarów. Na okolicznościowej Mszy świętej oraz podczas uroczystości obecny był poczet sztandarowy Zespołu Szkół Sportowych.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­