100 186725 stycznia – już po raz dziewiąty - odbył się w naszej szkole Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”.  Podobnie jak w latach poprzednich jury wysłuchało przepięknych interpretacji utworów muzycznych w wykonaniu solistów oraz zespołów.

- Przegląd Kolęd i Pastorałek ma na celu rozbudzenie śpiewu kolędowego, pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej, jak również uwrażliwienie – przede wszystkim młodych ludzi –  na piękno tych tradycji – podkreśla jedna z współorganizatorek przeglądu p. Anna Wójcik. - Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, ale co ważne dla amatorów.

Czekając na werdykt jury, młodzi artyści wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy przesłuchań finałowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, na laureatów czekały również upominki.

W przeglądzie wzięli udział podopieczni z następujących placówek oświatowych:

 1. Przedszkola Publicznego nr 21 w Tarnowie,
 2. Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Tarnowie,
 3. Grupy Przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Joninach,
 4. Przedszkola Publicznego nr 34 w Tarnowie,
 5. Przedszkola Publicznego nr 8  „Pod Stokrotką” w Tarnowie,
 6.  Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie,
 7. Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Polskiej Marynarki Handlowej w Tarnowie,
 8. Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie,
 9. Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie,
 10. Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach,
 11. Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze.

Dyrektor ZSS w Tarnowie bardzo podziękował organizatorom przeglądu – p. Annie Wójcik, p. Marcie Kamykowskiej, p. Marii Gdowskiej oraz p. Marii Suwale - oraz serdecznie pogratulował uczestnikom oraz ich opiekunom, wyraził również nadzieję, że za rok w naszej szkole równie głośno zabrzmi kolęda.

Dziękujemy  naszym sponsorom - Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej w Tarnowie, Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie Mościcach, Grupie AZOTY S. A. – za pomoc w zorganizowaniu przeglądu.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­