20160518 162807W dniach 16.05 – 21.05.2016 uczniowie klas Euro w Gimnazjum byli na wycieczce szkolnej w Londynie. Wśród wielu miejsc i zabytków zwiedzanych w ramach wycieczki znalazły się: Tower of London, Tower Bridge, British Museum, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Parlament wraz z jego słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie, Katedra św. Pawła.

Mieliśmy okazję popłynąć w rejs statkiem po rzece Tamizie przez dwie najstarsze dzielnice Londynu City i Westminster. Płynąc statkiem mieliśmy okazję podziwiać nowe drapacze chmur na panoramie londyńskiej, takie jak Walkie Talkie, Cheese Grater, Gherkin. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas panorama Londynu widziana z samego szczytu Oka Londyńskiego ,,London Eye''. Ponadto odwiedziliśmy zamek Winsor – zamek będący symbolem Monarchii. Pospacerowaliśmy po dziedzińcach zamkowych, zobaczyliśmy komnaty oraz katedrę. Odwiedziliśmy również Cambridge – miasto które związane jest z renomowanym i wiekowym uniwersytetem. Widzieliśmy kolegia Trinity College, Queen’s College, King’s College oraz St. John College. Uczniowie naszej szkoły mięli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę z języka angielskiego w naturalnych codziennych sytuacjach. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i emocji.
OPIEKUNOWIE i ORGANOZATORZY:
p. Małgorzata Dziki i p. Katarzyna Wadas

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­