DSCN917312 maja w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas 1. Uroczystość ta na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń szkolnych. Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwoju umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki .

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „W Krainie Fantazji”, przygotowane przez uczniów z klasy 6b i aktywu bibliotecznego. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książkę, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu młodzi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Małgorzata Biel w obecności wychowawców i pana dyrektora Andrzeja Ogrodnika, dokonała książką pasowania każdego ucznia. Już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod „Obietnicą czytelników”, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nasi mali czytelnicy otrzymali słodycze i zakładki do książek wykonane przez ich starszych kolegów. Uroczystość uświetniła  występem grupa artystyczna z klasy 3a pod kierunkiem pani  I. Florek.  

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­