4 II Podchody28 kwietnia 2016 r. nasza szkoła – już po raz drugi - była organizatorem podchodów pod hasłem „Owoce i warzywa jemy, bo zdrowi być chcemy”. Impreza miała charakter środowiskowy, wzięły w niej udział klasy Ia, Ib, Ic, IIa, IIc, IId i IIIb z Zespołu Szkół Sportowych oraz grupy IV i V z Przedszkola Publicznego nr 33 i grupy VII i VIII z Przedszkola Publicznego nr 35. Ogółem po zdrowie maszerowało 246 dzieci.

Celem podchodów było propagowanie zdrowego stylu życia i nawyków żywieniowych. Na trasie, w oznaczonych miejscach,  dzieci rozwiązywały zadania. Jednym z punktów trasy była wizyta w bibliotece w Centrum Sztuki Mościce, gdzie dzieci oglądały wystawę i słuchały wierszy promujących zdrowe zasady żywieniowe.

Finał imprezy odbył się na obiektach sportowych UNII TARNÓW, gdzie każda grupa otrzymała dyplom, rozdano nagrody LAUREATOM konkursu plastycznego. Oprócz tego każdy uczestnik podchodów otrzymał soczek jabłkowy i chrupiącą marchewkę w nagrodę za wytrwałość i zaangażowanie oraz NA ZDROWIE!

Po uroczystościach finałowych nadszedł czas na gry i zabawy na sportowo. Mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu staną się codziennymi nawykami naszych uczniów.

Imprezę przygotowały i zorganizowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego: Maria Gdowska, Anna Wójcik, Marta Kamykowska i Kinga Wojtaszek.

Składamy wyrazy podziękowania Filii nr 8 Biblioteki Publicznej w Tarnowie za przeprowadzenie jednego z zadań na trasie oraz Klubowi UNIA TARNÓW za udostępnienie obiektów sportowych.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­