III miejsce WSP20Tarnów, 12 maja 2016 r. W Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie odbył się X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie. Celem imprezy było inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską, przybliżenie wiedzy o 28 krajach unijnych, a także kształtowanie poczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego Europy.Konkurs składał się z dwóch etapów.

W pierwszym z nich „Europo, opowiedz nam” FilipLitwora z kl. 6a i Bartosz Chudoba z 4b zaprezentowali w formie inscenizacji walory krajobrazowe, zabytki, symbole, potrawy i barwy narodowe Niemiec. Filip wystąpił  w stroju bawarskim, z preclem i kuflem w ręce. Bartek przebrał się za zawodnika niemieckiego klubu piłkarskiego. W drugiej części turnieju „Czy znasz Europę?” udział wzięli Bartosz Opioła z kl. 4b i Zuzanna Parcianko z 6a. Członkowie naszej drużyny odpowiadali na pytania wylosowane na kole fortuny, kosztowali produktu ( z opaską na oczach) charakterystycznego dla jednego z krajów europejskich, odgadując poprawnie jego nazwę. Ponadto Zuzia i Bartek uczestniczyli w zmaganiach sprawnościowych, a także bez trudu  wskazali państwo na podstawie wylosowanej mapy konturowej. Nie tracąc ani jednego punktu, zapewnili nam w ogólnej punktacji III miejsce w zawodach. Uczestnicy otrzymali dyplom i nagrody od organizatorów i sponsorów 10 edycji międzyszkolnej imprezy. Jej słodkim zwieńczeniem był pyszny tort w kolorach flagi Unii Europejskiej. Honorowy patronat nad jubileuszowym turniejem objęli m.in. europoseł Róża Thun, wicemarszałek Województwa Małopolskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Tarnowie.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Kobylarz.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­