DSC 2557

 

           8 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie zorganizowany został  9 Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie. W tym roku konkurs odbywał się w dwóch zasadniczych etapach. Pierwszy z nich polegał na zaprezentowaniu makiety przedstawiającej walory wybranego ekologicznego zakątka Małopolski. Franciszek Mróz z kl. 6c wykonał makietę Maczugi Herkulesa- najbardziej rozpoznawalnego wapiennego ostańca w Polsce, będącego charakterystycznym elementem Doliny Prądnika. Oryginalność pracy, wykorzystane materiały i atrakcyjna forma przekazu Franka zapewniły mu III miejsce.

Drugi etap „Europejskie ABC” sprowadzał się do odpowiedzi na pytania wylosowane na kole fortuny. Dwuosobową drużynę w tej kategorii wspólnej rywalizacji tworzyli uczniowie tej samej klasy-Michał Opioła i Mikołaj Sztorc. Był to dla nich sprawdzian wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Szóstoklasiści zmagali się też z kalamburami i układaniem puzzli na czas.

W tegorocznej edycji turnieju z udziałem reprezentacji 10 szkół podstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, zajęliśmy ostatecznie IV miejsce. Uczestnicy otrzymali dyplom, słodycze i nagrody z rąk Stanisława Sorysa, wicemarszałka województwa małopolskiego.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Kobylarz.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­