03-dabry-2015W kwietniu odbył się X Jubileuszowy Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci". Jego celem jest kształtowanie u uczniów w wieku zuchowym patriotyzmu poprzez odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej i poznawanie walorów turystycznych ziemi tarnowskiej. Organizatorem tej największej dziecięcej imprezy turystycznej w mieście jest phm. Lucyna Szepielak-Wiatr, drużynowa 6 Gromady zuchowej w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie, we współpracy z drużynowymi innych gromad zuchowych. W tym roku w imprezie uczestniczyło 200 zuchów z dziewięciu gromad, harcerze, instruktorzy, opiekunowie, przedstawiciele Komendy Hufca i goście honorowi.

Wsparcia finansowego udzielił Hufiec ZHP i prywatni sponsorzy. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała niebieskim szlakiem turystycznym z Ciężkowic do Rzepiennika Biskupiego. Na cmentarzu żołnierzy Armii Krajowej Oddziału „Regina II" Batalionu „Barbara" 16 Pułku Piechoty AK, którzy zginęli w walce z niemieckim okupantem 16/17 października 1944 roku odbył się uroczysty apel poległych, a zuchy z gromady „Ekoludki" złożyły pod pomnikiem niezapomnianą Obietnicę Zuchową. Gromady z przewodnikami PTTK, rozwiązując i zaliczając po drodze zadania rajdowe, przeszły do Gimnazjum w Rzepienniku, gdzie na boisku szkolnym odbył się apel kończący rajd, z rozdaniem plakietek, jubileuszowych proporczyków, nagród i słodyczy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Gimnazjum noszącego imię żołnierzy tego właśnie oddziału AK za ciepłe, życzliwe przyjęcie i udostępnienie obiektu dla naszych uczestników.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­