dsc009503 maja 2015 odbyły się w Tarnowie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wziął w nich udział Poczet Sztandarowy naszej Szkoły. Kiedy przed 224 laty Sejm Czteroletni uchwalał sławną Konstytucję, Tarnów był już od dwóch dziesięcioleci pod zaborem austriackim. Rzeczpospolita istniała jeszcze tylko 4 lata. Konstytucja, chociaż unicestwiona zmową trzech mocarstw, przetrwała w sercach Polaków, przez półtora wieku zaborów napawała dumą z wielkiego dzieła światłych obywateli, wskazywała kierunek działań niepodległościowych sześciu pokoleniom „zrodzonym w niewoli". Dawała nadzieję „że jeszcze Polska nie zginęła".

29 kwietnia w sali teatralnej gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Konstytucji 3 Maja i 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej, przygotowaną pod opieką Katarzyny Kobylarz. Prezentacja ilustrowana była poezją patriotyczną w recytacji ucznia klasy 6 b Filipa Kubali. Podczas tej szczególnej lekcji historii młodzież dowiedziała się, jakie było znaczenie Ustawy Rządowej z 1791 roku dla narodu na przestrzeni dwóch wieków. W nawiązaniu do 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej, uczestnicy spotkania przywołali pamięć 6 milionów obywateli Odrodzonej Rzeczypospolitej, którzy stracili życie w latach 1939 – 1945.

Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!
Witaj majowa ju...
Witaj majowa jutrzenko! Witaj majowa jutrzenko!

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­