Maszerowały, sprzątały i układały puzzle. Pierwszy rajd z "20" był świetną zabawą i lekcją ekologii.

776235 1 7Z okazji Święta Ziemi ponad 150 dzieci z klas I - III SP 20 oraz Przedszkola Publicznego nr 33 w Tarnowie wzięło udział w I Ekologicznym Rajdzie z „20”. Zorganizowały go Anna Wójcik i Marta Kamykowska, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie.

- Rajd został połączony z podchodami. Na trasie dzieci rozwiązywały różne, ekologiczne zadania - mówi A. Wójcik. - Musiały m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć historyjkę obrazkową i puzzle, posegregować śmieci, czy wymyślić hasło ekologiczne - wylicza M. Kamykowska. Pod drodze odwiedziły też Stację Uzdatniania Wody.

Rajd zakończył się na boisku sportowym w Zbylitowskiej Górze, gdzie były wspólne zabawy, wręczanie dyplomów i słodkich upominków. - Pomysł będziemy kontynuować w przyszłym roku, bo uważamy, że na wycieczce i poprzez zabawę dzieci więcej zapamiętają i stają się małymi ekologami - dodaje A. Wójcik.

Materiał z Gościa Niedzielnego

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­