DSC0109913.04.2015 roku Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w uroczystości w Alei Dębów Katyńskich przy ul. Wojska Polskiego   upamiętniającej  75 rocznicę  zbrodni katyńskiej. Apel poległych i okolicznościowe spotkanie z udziałem członków Rodzin Katyńskich, Sybiraków,  licznie przybyłej młodzieży tarnowskich szkół, mieszkańców i władz miasta poprzedziła Msza św. w kościele Dobrego Pasterza. Przypomnijmy, iż Aleja powstała 6 lat temu  jako część ogólnopolskiego projektu „Katyń-ocalić od zapomnienia” aby służyć upamiętnieniu pomordowanych oficerów. Każdy dąb poświecony jest jednej osobie – ofierze zbrodni NKWD. Kwiecień jest w polskiej tradycji Miesiącem Pamięci Narodowej. Jego treść i symbolika stanowią ważny przekaz wychowania patriotycznego młodzieży naszej Szkoły. 

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­