08-wadowiceW tym roku mija 100 lat od utworzenia ruchu zuchowego w Polsce. Z tej okazji zuchy pod opieką instruktorów Iwony Wojnarowicz, Marii Strejczek i Lucyny Szepielak-Wiatr uczestniczyły w niesamowitym wydarzeniu jakim był 3- dniowy zlot zuchów w Wadowicach, gdzie zdobywaliśmy „Chorągwianą Odznakę 100-lecia”. Uczestniczyliśmy w przeglądzie piosenki zuchowej, zwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie, odwiedziliśmy zamek smoków i uczestniczyliśmy w etnograficznych zajęciach muzealnych. Nie zabrakło wesołych zabaw i sportowych zmagań. Na rynku w Wadowicach zwiedzaliśmy Muzeum Papieskie, układaliśmy znaczek zucha sfotografowany z lotu ptaka oraz uczestniczyliśmy w koncercie piosenki harcerskiej. Na zakończenie wzięliśmy udział w uroczystej zuchowej Mszy Św. i apelu podsumowującym zlot. Nasze gromady znalazły się w Ogólnopolskiej Księdze Gromad. Jej niezwykłość polega na tym, że jest miejscem, w którym w roku stulecia zebrały się wszystkie gromady działające w najmłodszym pionie ZHP.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­