DSC086274 października 2014 był niezapomnianym dniem dla najmłodszych uczniów Szkoły. Zapewne szczególne przeżycia towarzyszyły sześciolatkom, które objął w tym roku obowiązek szkolny. Uczniowie przybyli w towarzystwie nie mniej przejętych doniosłością chwili rodziców. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie. Pod czujną opieką swoich pań ustawiły się cztery „kolorowe" klasy pierwsze: I a (wychowawczyni Iwona Lipińska), I b (wychowawczyni Iwona Wojnarowicz), I c (wychowawczyni Grażyna Chruściel), I d (wychowawczyni Marta Kamykowska).

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Dyrektora Zespołu, wicedyrektorów, przewodniczącego Rady Rodziców, nauczycieli i przyjaciół Szkoły. W części oficjalnej uroczystości obecny był Poczet Sztandarowy. Przygotowania do ślubowania trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie zapoznawały podopiecznych z pełnieniem nowej dla nich roli ucznia. Sądząc po entuzjazmie jaki najmłodsi zaprezentowali podczas ślubowania, zostali skutecznie zachęceni do bycia dobrymi uczniami Szkoły. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego i przemówienie Dyrektora, który następnie pasował każdego najmłodszego adepta braci uczniowskiej okolicznościowym piórem. Wychowawczynie wręczyły podopiecznym pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Po zakończeniu części oficjalnej obejrzeliśmy perfekcyjnie odegrane przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 2 b przygotowane pod reżyserską opieką wychowawczyni Marii Strejczek, oraz pokaz układu tanecznego „Jagódki", którego bogatą choreografię opracowała Małgorzata Sandecka – Staniec. Zmęczeni, ale szczęśliwi nowo pasowani – już „prawdziwi" – uczniowie rozeszli się do sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­