02-wegryW dniach 26-31 maja 2014 r. odbył się – corocznie organizowany- tygodniowy wyjazd na Węgry. Wzięli w nim udział uczniowie klas artystycznych Zespołu Szkół Sportowych. Pobyt organizowany był w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży szkolnej z partnerską szkołą im D. Gyorgii w Veszprem. W ramach bogatego programu uczniowie zwiedzili: Koszyce, Budapeszt, Veszprem, Balatonfured, Tapolce, półwysep Tihany, dom z czasów Cesarstwa rzymskiego w Balacy. Mieli niepowtarzalną okazję pokonać łódkami trasę podziemną w bazaltowych grotach, odbyć rejs statkiem po Balatonie, zażyć kąpieli w grotach termalnych w Miszkolcu.

Najważniejszym wydarzeniem pobytu był dzień spędzony w naszej szkole partnerskiej. W ramach współpracy odbył się wspólny koncert i piknik, w czasie którego młodzież bawiła się , nawiązując nowe przyjaźnie z węgierskimi kolegami.

Wyjazd dał możliwość poznania kultury i zwyczajów Węgier. Nauczył szacunku i tolerancji dla innych narodów.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­