DSC057395 czerwca 2014 roku odbył się tradycyjny Gimbal zorganizowany przez rodziców oraz młodzież klas trzecich gimnazjalnych, która już wkrótce pożegna mury Zespołu. Jak przystało na bal absolwentów, uroczystość rozpoczął Polonez odtańczony dostojnie przez Dyrektora, nauczycieli i uczniów. Do końca pozostawał tajemnicą dobór par nauczycielsko – uczniowskich, co przydało tej części wieczoru dodatkowych emocji. Uwagę zwracały staranne kreacje dziewcząt i nienaganne garnitury chłopców.

Podczas balu bawiono się wyśmienicie w różnorodnych rytmach muzyki młodzieżowej, która chociaż nierzadko nazbyt głośna, podrywała do tańca także nauczycieli. Nie zabrakło przygotowanych przez rodziców i uczniów smacznych placków i sałatek. Czy świadomość, że to już ostatni bal w poczciwej Szkole przydawała obecnym odrobiny nostalgii? Zapewne tak. Przywilejem młodości jest jednakże śmiałe patrzenie w przyszłość. To raczej po stronie nauczycieli – oprócz dumy ze wspaniałej młodzieży – mogła zakraść się refleksja, że minęły nieubłaganie kolejne lata pracy nad kształtowaniem umysłów i charakterów wychowanków.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­