DSC 998624 kwietnia odbył się już IX Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci". Jego celem jest kształtowanie patriotyzmu poprzez odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej i poznawanie walorów turystycznych ziemi tarnowskiej. Organizatorem tej największej dziecięcej imprezy turystycznej w mieście jest I Szczep Harcerski „Słoneczna Baza", działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie. W imprezie tej uczestniczyło 190 zuchów z ośmiu Gromad, harcerze, instruktorzy i opiekunowie. Wsparcia finansowego udzielił Hufiec ZHP i prywatni sponsorzy. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała ze Skrzyszowa na Górę Św. Marcina. Po zameldowaniu gromad i odebraniu zadań rajdowych odbył się pod pomnikiem w lesie Kruk uroczysty apel poległych i zapalenie zniczy. Gromady z przewodnikami PTTK wyruszyły zielonym szlakiem turystycznym, rozwiązując i zaliczając po drodze zadania rajdowe, przygotowane przez harcerzy. Piękne krajobrazy i słoneczna pogoda były wspaniałym uzupełnieniem. Na zakończenie pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy otrzymali na pożegnalnym apelu pamiątkowe plakietki, dyplomy i słodycze.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­