Zdjecie019414. marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się druga edycja konkursu „Tarnów i region od czasów najdawniejszych do początków renesansu". Forma plastyczna konkursu przebiegała pod hasłem „Zabytki średniowiecznego lub renesansowego Tarnowa w miniaturze". W imprezie wzięły udział 3 uczennice klasy 6 b: Agnieszka Krupa, Monika Ziomek i Natalia Kuzara. Dziewczęta pogłębiły wiedzę o dziejach Tarnowa i regionu, doskonaliły umiejętność zdobywania informacji m.in. o architekturze naszego miasta, postaci hetm. Jana Tarnowskiego i jego roli w historii polskiej wojskowości. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w konkursie wiedzy. Natalia Kuzara wykonała makietę przedstawiającą tarnowski ratusz. Zmysł plastyczny Natalii, zdolności manualne i estetyka wykonania pracy zostały uhonorowane nagrodą rzeczową za zajęcie III miejsca w tym konkursie.

Miło nam, że zapoznając się z dorobkiem kulturowym swojej Małej Ojczyzny, uczennice godnie reprezentowały „Dwudziestkę" w międzyszkolnej imprezie.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­