DSC028214.03.2014 miała miejsce w Sali Lustrzanej ciekawa konferencja poświęcona 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, ludobójstwa dokonanego na 22 tysiącach oficerów stanowiących elitę polskiego społeczeństwa. Wśród licznie przybyłej młodzieży tarnowskich szkół wzięło w niej udział 11 naszych gimnazjalistów, pasjonatów historii. Szczególne wrażenie na zgromadzonych zrobiły dramatyczne, wzruszające wspomnienia córek oficerów zamordowanych przez NKWD, które jako kilkuletnie dzieci wraz z rodzinami wywieziono z Kresów II Rzeczypospolitej na „Nieludzką Ziemię”, czyli na Daleki Wschód stalinowskiej Rosji. Losy Polaków pomordowanych i prześladowanych po 17 września 1939 roku na ziemiach zagarniętych przez Rosję Sowiecką są bolesną kartą XX wiecznej historii naszej Ojczyzny. O tej historii nie wolno zapomnieć. Jest naszym przywilejem, iż możemy spotkać i posłuchać ludzi, którzy doświadczyli tamtych strasznych wydarzeń.

DSC02813

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­