IMG 6265W dniu 31 stycznia 2014 odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. Każda klasa przygotowała prezentację o innym kraju europejskim. Uczniowie podczas prezentacji mówili o podstawowych faktach o danym kraju takich jak położenie geograficzne, język, strój narodowy, kuchnia, najważniejsze postacie historyczne i najciekawsze atrakcje turystyczne.

Ponadto każda z klas przygotowała prace plastyczne takie jak flaga kraju, mapa oraz plakat o najciekawszych atrakcjach turystycznych. Podczas prezentacji uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli i przebrali się za charakterystyczne postacie z danego kraju, o którym opowiadali. Po prezentacji każdego z krajów nastąpił quiz obrazkowy, w którym każda z drużyn musiała wskazać właściwy kraj, z jakim kojarzyło im się zdjęcie pokazywane na dużym ekranie. Następnie jury podliczało głosy a uczennice gimnazjum w tym czasie zaśpiewały piosenkę Rihanny ‘Stay’. Wygrała klasa 6b, która prezentowała Anglię, drugie miejsce zdobyła klasa IVa, która przygotowała prezentację o Niemczech i trzecie miejsce zajęli chłopcy z klasy piłkarskiej Vc, którzy opowiadali o Norwegii. 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­