P1180053.jpgW piątek 24 września odbył się Start Zuchowy w Wierzchosławicach. Wszystkie nasze gromady zuchowe pod opieką drużynowych i rodziców spotkały się na placu przy wejściu na Ścieżkę ekologiczną. Po obrzędowym powitaniu w kręgu, przedstawieniu swoich gromad i odtańczeniu pląsu „ Mały zuszek”, spotkaliśmy się z leśniczymi, którzy w tym dniu byli naszymi przewodnikami. W dwóch grupach wyruszyliśmy do Nadleśnictwa. Starsze zuchy z klasy drugiej i trzeciej poszły Ścieżką ekologiczną, zuchy z klas pierwszych malowniczą drogą przez las do Szkółki leśnej. Po drodze obserwowaliśmy ciekawe na tym terenie obiekty przyrodnicze i poznawaliśmy zwyczaje zamieszkujących w lesie zwierząt. W Nadleśnictwie odbyło się integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek, oraz gry i zabawy w terenie. Ponieważ była piękna pogoda szczególnym zainteresowanie cieszyły się zabawy z przeciąganiem liny, zabawy z chustą i piłką. Zbiórkę zakończyliśmy zawiązaniem kręgu i obrzędowym zuchowym pożegnaniem. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
 
 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­