AALBORG CUP ( DANIA ) - 1 miejsce piłkarzy klasy III E Gimnazjum

maj 2010 Aalborg ( DANIA)

11 maja 2010r. Piłkarze UNII TARNÓW - UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH w Tarnowie - Mościcach wyjechali na Międzynarodowy Turniej Piłkarski do Danii: Aalborg Cup i po pięciu dniach wrócili do Mościc  z niezwykle okazałym pucharem za zdobycie  I miejsca.

Piłkarze z rocznika 1994 pod wodzą trenera Marka Migduły i II trenera Marcina Frączka tym razem nie dali „wyrwać" sobie pucharu, gdyż rok temu  w Wolfsbergu w Alpach Austriackich przegrali w finale z Austrią Wiedeń 7:8 - po dogrywce 0:0, natomiast  w duńskim Aalborgu mimo porażki  w pierwszym spotkaniu 0:1 z reprezentacją Rzeszowa w następnych meczach było doskonale i tak:

• 7. Vejlby IK 2 - DANIA

Niezwykle dramatyczny mecz z gospodarzami  1:0 dla piłkarzy „Jaskółkek" rozstrzygnął się w momencie gdy na indywidualną akcję zdecydował się prawy obrońca Sebastian Kot, który dośrodkował bardzo mocno w pole karne a formalności dopełnił Dawid Bodnar zdobywając jak się okazało jedyną w tym spotkaniu bramkę ale jakże  ważną dla Unistów, którzy o I miejsce zmierzyli się o prymat z Niemiecką drużyną 1 JFC Hildeshejm. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Mościcach jednak nie udokumentowali swojej dominacji zdobyciem bramki. W drugiej połowie ataki zdeterminowanych Polaków nie ustawały czego efektem były dwie przepięknej urody bramki. Po uderzeniu z 16m w samo „okienko" bramki Niemców na 1:0 po podaniu Jakuba Małysiaka zdobył Michał Ślaski, a drugą po „koronkowej" akcji całego zespołu zdobył Dorian Serafiński dobijając piłkę do pustej bramki po podaniu Michała Ślaskiego!