2018

W środowy wieczór – 19 grudnia – Dwór Modrzewiowy Hotelu Cristal Park zapełnił się nauczycielami i pracownikami naszej szkoły. A to za sprawą organizowanego tu, od kilku lat, spotkania opłatkowego. Podczas tego wyjątkowego wieczoru zebranym przez cały czas towarzyszyła muzyka. Mieli oni okazję wysłuchać  niezwykle profesjonalnego występu szkolnego chóru, który pod batutą pani Iwony Kasińskiej stał się przyczynkiem do niezwykłej atmosfery tego dnia.

W dniu 18.12.2018 roku uczniowie z klas czwartych i piątych euro oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Nick’a Clowes (native speaker z fundacji Nauka bez granic). Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje panujące podczas angielskich świąt i festiwali regionalnych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczniowie poszerzyli swoją wiedzę poznając nie tylko wcześniej wspomniane święta i festiwale ale także nowe słownictwo angielskie. Oprócz wiedzy uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach wykonując zadania przygotowane przez prowadzącego.  
Poniżej zamieszczamy fotorelacje z tego wydarzenia.

Z okazji 70-lecia Górnika w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się jubileuszowa gala. W niedzielny wieczór DMiT zmienił się w piłkarski stadion, a atmosfera na widowni była równie gorąca jak na Arenie Zabrze. Gala miała charakter show multimedialno - muzycznego, a prezentowane na wielkim telebimie filmy, animacje oraz galerie zdjęć, omawiane przez prowadzącego wspólnie z wielkimi gwiazdami Górnika, na przemian wzruszały, bądź wprowadzały elementy humorystyczne. Jak w życiu ... był czas na uśmiech, jak również nostalgię. Gala zgromadziła wielu znamienitych gości - przedstawicieli rządu, legend Górnika, licznych klubowych delegacji, wreszcie kibiców 14-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej. Twórcy scenariusza nie zapomnieli również o innych sekcjach Górnika, w tym "Królowej Sportu" - lekkiej atletyce, w której Górnik odnosił wielkie sukcesy międzynarodowe. Naszą społeczność szkolną reprezentowała delegacja na czele z dyrektorem Andrzejem Kotem. - Zabrze, 17 grudnia 2018 r.

W dniach 22-24 listopada 2018r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Wawa z Indonezji oraz Nico z Urugwaju. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym w październiku 2018r. Podczas tej wizyty, Wawa i Nico prowadzili zajęcia w klasach 5, 6, 7 oraz 8 euro szkoły podstawowej. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, dyskusjach, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Filipin i Indii. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej otwarci nie tylko na używanie języka, ale także na świat i jego współczesne problemy.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­